ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ  ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ  2010

Την Τρίτη 11-5-2010 στο Πολιτιστικό Κέντρο Ευελπίδων του ΟΝΑ Δήμου Αθηναίων παρουσιάστηκαν τα Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2009-2010 από τις ομάδες μαθητών και μαθητριών που κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς δραστηριοποιήθηκαν με τα εξής θέματα:

v     Περιβαλλοντική εκπαίδευση:

«Παραγωγή και εξοικονόμηση ενέργειας στο σπίτι και στο σχολείο» με υπεύθυνους καθηγητές την κ. Χαρματζή Παναγιώτα ΠΕ17 και τον κ. Χωματά Κωνσταντίνο ΠΕ08.

v     Πολιτιστικά:

«Μικρά Ασία-Πρόσφυγες-Προσφυγικοί συνοικισμοί στην πόλη μας» με υπεύθυνες καθηγήτριες την κ. Κολοκυθά Ελένη ΠΕ02 και την κ. Γεωργακούλια Γιαννούλα ΠΕ02.

«Επιδράσεις της Μικρασιατικής καταστροφής στη Λογοτεχνία» με υπεύθυνη την καθηγήτρια κ. Ξυναριανού Κυριακή ΠΕ02.

v     Αγωγή Υγείας:

«Οι σχέσεις των δύο φύλων τότε και τώρα» με υπεύθυνη την υποδιευθύντρια του σχολείου, κ. Στυλιανίδου Δέσποινα ΠΕ02.

Ακολουθούν ενδεικτικές φωτογραφίες.

Επιστροφή στις Δραστηριότητες