ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ

Κατά τα σχολικό έτος 2015-2016 πραγματοποιήθηκαν οι ακόλουθες εργασίες στο Σχολείο μας:

Ακόμα είναι σε εκκρεμότητα, παρότι έχουν γίνει τα απαραίτητα διαβήματα και έχουν σταλεί τα απαραίτητα έγγραφα, τα ακόλουθα:

Πρακτική άσκηση φοιτητών.

Πραγματοποιήθηκε κατά το τρέχον σχολικό έτος πρακτική άσκηση, δεκαέξι (16) διδακτικών ωρών, της φοιτήτριας Διαμαντή Αικατερίνης, του Τμήματος Εικαστικών Τεχνών της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών, στο μάθημα των Καλλιτεχνικών με υπεύθυνο Καθηγητή Κο Χωματά Κωνσταντίνο.

Αγιασμός κατά το σχολικό έτος 2015-2016.

Αγιασμός σχολικού έτους 2015-2016

Τριών Ιεραρχών 2015.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση των Τριών Ιεραρχών

Χριστούγεννα 2010.

Αποκριές 2009.

Δείτε στην ενότητα "Το Βήμα μας" τα νεότερα σχετικά με τη διεκδίκηση του επιδόματος των 176€. (Φεβρουάριος 2009)

Χρονοδιάγραμμα ανέγερσης των 8 επιπλέον αιθουσών από τον Οργανισμό Σχολικών Κτιρίων (Ο.Σ.Κ.). (Νοέμβριος 2008)

1η  σελίδα

Η ιστοσελίδα του Σχολείου μας κατέλαβε τη 2η θέση στο διαγωνισμό για τους πληρέστερους δικτυακούς τόπους σχολείων που φιλοξενούνται σε διακομιστές του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου. Για περισσότερες πληροφορίες και αναλυτικά αποτελέσματα επισκεφθείτε την επίσημη ιστοσελίδα του διαγωνισμού. (Απρίλιος 2008)

Διαβίβαση σχεδίου Κοινής Υπουργικής Απόφασης για συνυπογραφή, σχετικά με την ανέγερση πρόσθετων αιθουσών για το 38ο Γυμνάσιο-Λύκειο Αθηνών. (Μάρτιος 2008)

1η  σελίδα

Οι έλεγχοι προόδου των μαθητών/τριών μας για το δεύτερο τρίμηνο, θα δοθούν την Παρασκευή 21 Μαρτίου 2008 από τις 17:00 έως τις 19:00. Καλή επιτυχία σε όλους!!!

Έκδοση κοινής απόφασης των Υπουργών Εθνικής Άμυνας και Οικονομικών για τη δωρεάν διάθεση οικοπέδου στο Δημόσιο (Ο.Σ.Κ.) με σκοπό την ανέγερση πρόσθετων αιθουσών για το 38ο Γυμνάσιο-Λύκειο Αθηνών. (Ιανουάριος 2008)

2η σελίδα

Χριστουγεννιάτικη επίσκεψη στη "Στέγη Γερόντων". (Δεκέμβριος 2004)

Φωτογραφίες από τη Χριστουγεννιάτικη επίσκεψή μας στη "Στέγη Γερόντων" του Αγίου Στυλιανού Γκύζη (Δεκέμβριος 2004).