ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Πλέον είναι στον αέρα, ανεξάρτητη ιστοσελίδα του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων στη διεύθυνση

Καλή πλοήγηση!

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων  για την περίοδο 2007-2008 έχει ως εξής:

Α/Α Ονοματεπώνυμο Ιδιότητα
1. ΜΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Πρόεδρος
2. ΡΟΥΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Αντιπρόεδρος
3. ΒΑΖΟΥΡΑ-ΤΡΕΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ Γραμματέας
4. ΝΤΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΡΙΝΟΣ Βοηθός Γραμματέα
5. ΡΟΥΤΗ ΕΥΓΕΝΕΙΑ Ταμίας
6. ΦΑΣΣΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Μέλος
7. ΤΡΙΜΠΟΝΙΑ-ΧΡΗΣΤΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ Μέλος

Τηλέφωνα επικοινωνίας:

Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων 38ου Γυμνασίου: Μπάνος Δημήτριος - 6977213703

Γραμματέας Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων 38ου Γυμνασίου: Βαζούρα-Τρευλοπούλου Ελένη - 6978639748

Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων 38ου Λυκείου: Φασσέας Κων/νος - 6973386561

(Μάρτιος 2008)

Διαβίβαση σχεδίου Κοινής Υπουργικής Απόφασης για συνυπογραφή, σχετικά με την ανέγερση πρόσθετων αιθουσών για το 38ο Γυμνάσιο-Λύκειο Αθηνών. Δείτε την απόφαση στα νέα του Σχολείου μας.

(Ιανουάριος 2008)

Έκδοση κοινής απόφασης των Υπουργών Εθνικής Άμυνας και Οικονομικών για τη δωρεάν διάθεση οικοπέδου στο Δημόσιο (Ο.Σ.Κ.) με σκοπό την ανέγερση πρόσθετων αιθουσών για το 38ο Γυμνάσιο-Λύκειο Αθηνών. Δείτε την απόφαση στα νέα του Σχολείου μας.

(Νοέμβριος 2007)

Θέμα: Ανέγερση επιπλέον αιθουσών και πρωινή βάρδια

Παρακάμπτοντας τους σκοπέλους της γραφειοκρατίας και με τη συμβολή ανώνυμων και επώνυμων και με την αγόγγυστη προσπάθεια και επιμονή των μελών των Δ.Σ. του 38ου Γυμνασίου Λυκείου, η υπόθεση του Σχολείου προχωράει και ευελπιστούμε ότι με την καινούργια σχολική χρονιά θα έχει περατωθεί το έργο της ανέγερσης επιπλέον αιθουσών έτσι ώστε τα Σχολεία του Γυμνασίου και του Λυκείου να λειτουργούν μόνιμα σε πρωινή βάρδια.

Αναμένεται η υπογραφή Κ.Υ.Α απ' τον Υπουργό Οικονομικών κ.κ. Αλογοσκούφη και η υπογραφή του Προεδρεύοντος Υπουργού Εθνικής Άμυνας κ.κ. Μεϊμαράκη (λόγω του ότι ο χώρος ανήκει στο Τ.Ε.Θ.Α. / Υ.Ε.Θ.Α.).

Δείτε τους προηγούμενους συλλόγους.

Στην κορυφή της σελίδας

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων  για την περίοδο 2005-2007 έχει ως εξής:

Α/Α Ονοματεπώνυμο Ιδιότητα
1. Κωνσταντόπουλος Κων/νος Πρόεδρος
2. Ρεμούνδου Αικατερίνη Αντιπρόεδρος
3. Βλαχάκη Μαρία Γραμματέας
4. Μαλαδάκης Παναγιώτης Βοηθός Γραμματέα
5. Μόσχος Αριστείδης Ταμίας
6. Πετρόπουλος Αδάμ Μέλος
7. Λέττα Σέτα Μέλος
(αρμόδια επί θεμάτων αλλοδαπών παιδιών)

Στην κορυφή της σελίδας